Udogodnienia port lotniczy Poznań-Ławica

Lotnisko Poznań-Ławica

Dogodna lokalizacja Lotniska w Poznaniu

Lotnisko Poznań-Ławica jest jednym z najstarszych lotnisk w Polsce. Korzystne położenie geograficzne Lotniska oraz dynamicznie rozwijający się gospodarczo region, wpływają na zainteresowanie ze strony wielu linii lotniczych.

Szybka odprawa biletowo-bagażowa

Rozwój technologii ułatwia przejście przez odprawę biletowo-bagażową. Natomiast usługa Fast Track, usprawnia odprawę bezpieczeństwa oraz zapewnienia najwyższy komfort przed wylotem.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu

Lotnisko oferuje bogatą ofertę sklepów duty free oraz lokali gastronomicznych w tym kawiarni i restauracji. Pozwoli to każdemu pasażerowi znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji jest również Salon Executive, gdzie można popracować bądź chwilę odpocząć.

Usługa asysty na Lotnisku w Poznaniu

Osoby z niepełnosprawnością korzystające z usług lotniska są uprawnione do korzystania ze specjalnej asysty na terenie lotniska oraz podczas podróży samolotem.

Dogodna lokalicja Lotniska w Poznaniu.

Lotnisko Poznań-Ławica znajduje się 8 km. na zachód Poznania w miejscowości Ławica. Ta bliskość ułatwia podróżującym dotarcie do i z lotniska, co jest szczególnie wygodne dla osób podróżujących służbowo lub turystycznie.

Lotnisko jest dobrze skomunikowane przez transport publiczny oraz blisko położoną autostradę A2 i drogę ekspresową S-11.

wskazówka

Dojazd do portu lotniczego Poznań umożliwiają tez miejskie autobusy: linia nr 48 i 59 z Ronda Kaponiera (przystanek docelowy Port Lotniczy Ławica) oraz linia specjalna L kursująca na trasie Dworzec PKP - Port Lotniczy Ławica.

Szybka odprawa biletowo-bagażowa.

Wiele formalności można załatwić przez internet i znacznie skrócić czas spędzony na lotnisku. Karty pokładowe można wygodnie wydrukować w domu lub pobrać na telefon i przejść od razu do punktu aby nadać bagaż rejestrowany.

Usługa Fast Track z kolei zaoszczędza czas i pozwala uniknąć czekania w długich kolejkach. Korzystając z tej usługi przechodzi się indywidualnie kontrolę bezpieczeństwa, dzięki czemu pozostaje więcej czasu na relaks przed podróżą. Cena usługi wynosi 50 zł.

wskazówka

Dzieci do 7 roku życia, towarzyszące w podróży osobom które wykupiły Fast Track, mają prawo do bezpłatnego skorzystania z usługi.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu.

Lotnisko oferuje szeroką gamę sklepów duty free, gdzie można nabyć alkohole, artykuły spożywcze, prasę, pamiątki, kosmetyki oraz biżuterię i odzież.

Bogaty wybór lokali gastronomicznych spełni oczekiwania każdego smakosza. Do dyspozycji pasażerów są kawiarnie, restauracje i bary. W ofercie są kuchnie świata, dania wegetariańske oraz fast food.

Salon Business Executive lounge to miejsce gdzie można spokojnie popracować bądź zrelaksować się. Strefa wyposażona jest w komfortowe fotele do odpoczynku oraz wygodne do pracy stoliki. Salon zlokalizowany jest w strefie odlotów (strefa zastrzeżona). Cena regularna za Executive lounge wynosi 109 zł.

wskazówka

Do dyspozycji pasażerów dostępne są bankomaty, biura podróży, kantor, specjalne kabiny dla osób palących oraz wypożyczalnie samochodów.

Usługa asysty na Lotnisku w Poznaniu.

Każdy pasażer niepełnosprawny oraz z ograniczoną możliwością poruszania się, może liczyć na pomoc asysty. Lotnisko oraz linie lotnicze są zobowiązane do udzielenia bezpłatnej pomocy, a także muszą zapewnić odpowiednie udogodnienia.

Dokonując rezerwacji biletu lotniczego, należy poinformować linię lotniczą lub biuro podróży o rodzaju niepełnosprawności i związanych z tym szczególnych potrzebach.

wskazówka

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych obejmują: wózki inwalidzkie, wydzielone miejsca postojowe, windy oraz toalety.