Udogodnienia na lotnisku Warszawa-Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin

Dogodna lokalizacja Lotniska w Modlinie.

Lotnisko Warszawa Modlin to międzynarodowy port lotniczy w Nowym Dworze Mazowieckim, drugi co do wielkości dla aglomeracji warszawskiej. Lotnisko przewidziane jest dla ruchu czarterowego i niskokosztowego.

Szybka odprawa biletowo-bagażowa.

Rozwój technologii ułatwia przejście przez odprawę biletowo-bagażową. Natomiast usługa Fast Track, usprawnia odprawę bezpieczeństwa oraz zapewnienia najwyższy komfort przed wylotem.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu.

Lotnisko oferuje bogatą ofertę sklepów duty free oraz lokali gastronomicznych w tym kawiarni i restauracji. Pozwoli to każdemu pasażerowi znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji jest również Salonik Mazowia Premium Lounge, gdzie można popracować bądź chwilę odpocząć.

Usługa asysty na Lotnisku w Modlinie.

Osoby z niepełnosprawnością korzystające z usług lotniska są uprawnione do korzystania ze specjalnej asysty na terenie lotniska oraz podczas podróży samolotem.

Inne udogodnienia.

Na lotnisku znajdują się również: potrzeby specjalne (PRM), Słupki SOS, pierwszeństwo obsługi, pokoje opieki nad dzieckiem, defibrylator

Dogodna lokalizacja Lotniska w Modlinie.

Lotnisko Modlin położone jest około 35 kilometrów na północny zachód od granicy śródmieścia Warszawy. Port lotniczy jest jednak bardzo dobrze skomunikowany - znajduje się tuż przy drodze szybkiego ruchu S7 oraz krajowej DK62.
wskazówka

Z przystanku kolejowego Modlin do Lotniska kursują regularnie autobusy Kolei Mazowieckich, które zapewniają szybki dojazd pod drzwi wejściowe terminalu.

Szybka odprawa biletowo-bagażowa.

Wiele formalności można załatwić przez internet i znacznie skrócić czas spędzony na lotnisku. Karty pokładowe można wygodnie wydrukować w domu lub pobrać na telefon i przejść od razu do punktu aby nadać bagaż rejestrowany. Bezpłatnej odprawy online, możemy dokonać od 7 dni do 4 godz. przed planowanym lotem.

Usługa Fast Track z kolei zaoszczędza czas i pozwala uniknąć czekania w długich kolejkach. Korzystając z tej usługi przechodzi się indywidualnie kontrolę bezpieczeństwa, dzięki czemu pozostaje więcej czasu na relaks przed podróżą. Cena usługi wynosi 14 zł.

wskazówka

Usługę Fast Track można wykupić na stronie www.ryanair.com lub w ramach pakietu usługi Business Plus Ryanair.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu.

Lotnisko oferuje szeroką gamę sklepów duty free, gdzie można nabyć alkohole, artykuły spożywcze, prasę, pamiątki, kosmetyki oraz biżuterię i odzież.

Bogaty wybór lokali gastronomicznych spełni oczekiwania każdego smakosza. Do dyspozycji pasażerów są kawiarnie, restauracje i bary. W ofercie są kuchnie świata, dania wegetariańske oraz fast food.

Na Lotnisku działa również salonik biznesowy Mazowia Premium Lounge. Przyjazne wnętrze i komfortowe wyposażenie sprzyja aby się zrelaksować czy spokojnie popracować. Do dyspozycji pasażerów udostępniono kilkanaście miejsc, w tym stanowiska do pracy przy komputzerze. W cenie pobytu w saloniku jest również wybór napojów alkoholowych oraz ciepłych i zimnych przekąsek. Cena pobytu wynosi 150 zł.

wskazówka

Na lotnisku w Modlinie dla pasażerów przygotowano także punkty informacyjne, kantor, bankomaty, kaplicę oraz wynajem samochodów.

Usługa asysty na Lotnisku w Modlinie.

Każdy pasażer niepełnosprawny oraz z ograniczoną możliwością poruszania się, może liczyć na pomoc asysty. Lotnisko oraz linie lotnicze są zobowiązane do udzielenia bezpłatnej pomocy, a także muszą zapewnić odpowiednie udogodnienia. Osoby z niepełnosprawnością obsługiwane są poza kolejnością.
wskazówka

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych obejmują: wózki inwalidzkie, wydzielone miejsca postojowe, windy oraz toalety.

Inne udogodnienia na lotnisku Warszawa-Modlin

PRM - Potrzeby specjalne . Punkt odprawy Check-in, nr 1 (po lewej stronie przy wejściu do terminala), jest dedykowany obsłudze osób z niepełnosprawnością i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Jest on oznaczony odpowiednimi symbolami. Kontrola bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnością odbywa się przy punktach kontrolnych.

Słupki SOS przed wejściem do Hali Odlotów służą wezwaniu pomocy/asysty.

Kobiety w ciąży obsługiwane są poza kolejnością. Pamiętajmy, iż przewoźnik ma prawo odmowy przyjęcia kobiety w zaawansowanej ciąży, lub może wymagać zaświadczenia lekarskiego dopuszczającego możliwość podróży samolotem. Szczegółowe zasady podróży kobiet w ciąży określa regulamin usług przewozowych obowiązujący przy zakupie biletu u wybranego przewoźnika.

Pokoje opieki nad dziećmi. Do dyspozycji podróżnych są trzy pokoje wyposażone w przewijak, umywalkę i krzesło do karmienia.

Defibrylator i sprzęt medyczny. Kiedy zauważysz, że ktoś potrzebuje pomocy, powiadom nasz personel. Jest on przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy.

wskazówka

Oprócz podstawowych udogodnień wylatujący mogą liczyć na: Darmowe Wi-Fi, Punkt zagubionego bagażu, bankomaty i kantor, wypożyczalnię samochodów