Udogodnienia na lotnisku w Gdańsku

Lotnisko Gdańsk

Dogodna lokalizacja Lotniska w Gdańsku

Lotnisko jest dobrze skomunikowane z Gdynią, Sopotem oraz Pruszczem Gdańskim. Nieopodal znajduje się trójmiejska obwodnica E28, co zapewnia szybki dojazd z Trójmiasta oraz sąsiednich obszarów.

Szybka odprawa bagażowa na Lotnisku w Gdańsku

Usługa Fast Track umożliwia szybsze przejście przez kontrolę bezpieczeństwa i odprawę, dzięki czemu pasażerowie szybciej docierają do hali odlotów.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi.

Lotnisko zadbało o rodziców i ich pociechy. Do dyspozycji są place zabaw, sklepy z zabawkami i pokoje dla matek karmiących. Specjalne przejście Special Serwice Line, umożliwia szybszą kontrolę dla rodzin z dziećmi i kobiet w zaawansowanej ciąży.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu

Lotnisko oferuje bogatą ofertę sklepów duty free oraz lokali gastronomicznych w tym kawiarni i restauracji. Pozwoli to każdemu pasażerowi znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji jest również Salon Executive, gdzie można popracować bądź chwilę odpocząć.

Usługa asysty na Lotnisku w Gdańsku

Pasażerom niepełnosprawnym oraz z ograniczoną możliwością poruszania się przysługuje usługa asysty. Począwszy od przemieszczania się ze stanowisk parkingowych przed Terminalem Pasażerskim do stanowisk odprawy oraz przemieszczania się z hali przylotowej do wyznaczonego punktu w Porcie Lotniczym.

Inne udogodnienia.

Usługa "wróć do mnie" umożliwia przechowanie rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przewieźć w bagażu podręcznym.

Dogodna lokalizacja Lotniska w Gdańsku

Lotnisko w Gdańsku, oficjalnie znane jako Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, jest jednym z kluczowych lotnisk w Polsce. Znajduje się w dogodnej lokalizacji 10 km od centrum Gdańska i Sopotu oraz 23 km od centrum Gdyni.

Port położony jest nieopodal trójmiejskiej obwodnicy E28, która umożliwia dojazd zarówno z Gdyni, Sopotu i Pruszcza Gdańskiego

wskazówka

Port lotniczy w Gdańsku jest jednym z trzech najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa, lotnisk międzynarodowych w Polsce

Szybka odprawa bagażowa na Lotnisku w Gdańsku

Usługa Fast Track skraca czas oczekiwania na odprawę oraz kontrolę bezpieczeństwa. W tym celu został uruchomiony specjalny automat do sprzedaży kart Fast Track. Jest on umieszczony w terminalu pasażerskim przed wejściem do kontroli bezpieczeństwa. Cena usługi wynosi 50 zł. za osobę
wskazówka

Usługa Fast Track należy do oferty premium, do której należą również usługi VIP oraz strefa Executive. W automacie można również wykupić wejście do salonu Executive Lounge w cenie 100 zł

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu

Lotnisko w Gdańsku oferuje szeroką gamę sklepów duty free, gdzie można nabyć alkohole, artykuły spożywcze, prasę, pamiątki, kosmetyki oraz biżuterię i odzież.

Bogaty wybór lokali gastronomicznych spełni oczekiwania każdego smakosza. Do dyspozycji pasażerów są kawiarnie, restauracje i bary. W ofercie są kuchnie świata, dania wegetariańske oraz fast food.

Salon Executive lounge to miejsce gdzie można spokojnie popracować bądź zrelaksować się. W ofercie są przekąski, alkohole, możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu i drukarki. Salon znajduje się w hali odlotów Schengen.

Do dyspozycji jest również ogólnodostępna kaplica. Msze odbywają się w każdą niedzielę i święto

wskazówka

Na lotnisku znajdziemy również punkt z usługami pocztowymi oraz informację turystyczną

Usługa asysty na Lotnisku w Gdańsku

Każdy pasażer niepełnosprawny oraz z ograniczoną możliwością poruszania się, może liczyć na pomoc asysty. Do obsługi pasażerów wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt taki jak pojazd ambulift, schodołazy, manualne wózki inwalidzkie oraz manualny wózek do wnoszenia na pokład samolotu.

Osoby potrzebujące pomocy mogą się zgłaszać do punktu zgłoszeń PRM znajdującego się w terminalu T2 w hali odlotów lub do oznakowanych punktów zgłoszeniowych znajdujących się wewnątrz budynku Terminalu Pasażerskiego oraz w zatoczce postojowej

wskazówka

Pasażeowie z niepełnosprawnościami określani są jako PRM czyli Passengers with Reduced Mobility (z ang.)

Inne udogodnienia.

Usługa "wróć do mnie" (come back to me), umożliwia przechowanie rzeczy, których nie można przewieźć w bagażu podręcznym. Działa to w ten sposób, że pracownik przekazuje opakowanie oraz naklejkę, którą trzeba wypełnić, a po powrocie z podróży można odebrać paczkę. Przechowanie rzeczy na 7 dni kosztuje 45 zł.
wskazówka

Jeżeli przez przypadek weźmiesz coś, co może nie przejść kontroli, możesz zostawić to w specjalnym schowku na całą swoją podróż