Udogodnienia na lotnisku Wrocław Strachowice

Lotnisko Wrocław Strachowice

Dogodna lokalizacja Lotniska we Wrocławiu

Lotnisko we Wrocławiu jest położone 10 km na zachód od centrum miasta. Bliska odległość obwodnicy Wrocławia, ułatwia skomunikowanie Lotniska m.in. od strony Warszawy czy Poznania.

Szybka odprawa biletowo-bagażowa na Lotnisku we Wrocławiu

Fast Track to szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa. Usługa skraca czas oczekiwania w kolejce na kontrolę bezpieczeństwa.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu

Lotnisko oferuje bogatą ofertę sklepów duty free oraz lokali gastronomicznych w tym kawiarni i restauracji. Pozwoli to każdemu pasażerowi znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji jest również Salon Executive, gdzie można popracować bądź chwilę odpocząć.

Usługa asysty na Lotnisku we Wrocławiu

Pasażerom niepełnosprawnym oraz z ograniczoną możliwością poruszania się przysługuje usługa asysty. Począwszy od przemieszczania się ze stanowisk parkingowych przed Terminalem Pasażerskim do stanowisk odprawy oraz przemieszczania się z hali przylotowej do wyznaczonego punktu w Porcie Lotniczym.

Dogodna lokalizacja Lotniska we Wrocławiu

Port lotniczy Wrocław Strachowice położony jest na południu kraju, w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km na zachód od centrum miasta, na osiedlu Strachowice. Dogodna lokalizacja Lotniska ułatwia dostęp dla mieszkańców miasta, jak i osób podróżujących z innych okolic.

Znajdująca się obok obwodnica Wrocławia, umożliwia szybki i komfortowy dojazd zarówno od strony Warszawy z drogi S8, od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4.

wskazówka

Do Lotniska z Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS uruchomiona jest linia autobusowa dzienna oraz nocna. Linia dzienna kursuje średnio co 15 minut.

Szybka odprawa biletowo-bagażowa na Lotnisku we Wrocławiu

Usługa Fast Track umożliwia szybsze przejście przez kontrolę bezpieczeństwa i odprawę, bez czekania w kolejce. Usługa w cenie 30 zł przy wejściu do przejścia Fast Track (płatność kartą) lub w Kasie Portu Lotniczego (płatność kartą lub gotówką).

wskazówka

Usługę Fast Track można wykupić online przy pomocy formularza dostępnego na stronie Lotniska, cena usługi wynosi 21 zł.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu

Lotnisko oferuje szeroką gamę sklepów duty free, gdzie można nabyć alkohole, artykuły spożywcze, prasę, pamiątki, kosmetyki oraz biżuterię i odzież.

Bogaty wybór lokali gastronomicznych spełni oczekiwania każdego smakosza. Do dyspozycji pasażerów są kawiarnie, restauracje i bary. W ofercie są kuchnie świata, dania wegetariańske oraz fast food.

Salon Executive lounge to miejsce gdzie można spokojnie popracować bądź zrelaksować się. Strefa wyposażona jest w komfortowe fotele do odpoczynku oraz wygodne do pracy stoliki. W salonie znajduje się strefa dla osób palących. Salon zlokalizowany jest w strefie po kontroli bezpieczeństwa. Cena regularna za Executive lounge zaczyna się od 129 zł., bądź 119 zł. przy rezerwacji internetowej.

wskazówka

Na Lotnisku jest sporo punktów usługowych w tym kantor wymiany walut, bankomaty, informacja turystyczna, poczta oraz paczkomat InPost. Do dyspozycji pasażerów jest również kaplica oraz ambulatorium.

Usługa asysty

Osoby z niepełnosprawnością korzystające z usług lotniska są uprawnione do korzystania ze specjalnej asysty na terenie lotniska oraz podczas podróży samolotem, a obsługa lotniska i linii lotniczej ma obowiązek zapewnienia bezpłatnej pomocy i stworzenia odpowiednich warunków do podróży.

Z myślą o osobach z niepełnosprawnością została przygotowana odpowiednia infrastruktura w tym: panele wzywania pomocy, intercomy, miejsca zarezerwowane, windy oraz toalety.

wskazówka

Do odprawy osób z niepełnosprawnościami zostało wyznaczone specjalne stanowisko odprawy biletowo- bagażowej, znajdujące się w ciągu pozostałych stanowisk odpraw. Stanowisko to jest wyraźnie oznakowane.