Udogodnienia na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach

Lotnisko Katowice-Pyrzowice

Dogodna lokalizacja Lotniska w Katowicach Pyrzowicach.

Lotnisko Katowice-Pyrzowice jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce. Znajduje się w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i jest dobrze skomunikowane z okolicznymi miejscowościami.

Szybka odprawa biletowo-bagażowa.

Rozwój technologii ułatwia przejście przez odprawę biletowo-bagażową. Natomiast usługa Fast Track, usprawnia odprawę bezpieczeństwa oraz zapewnienia najwyższy komfort przed wylotem.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu.

Lotnisko oferuje bogatą ofertę sklepów duty free oraz lokali gastronomicznych w tym kawiarni i restauracji. Pozwoli to każdemu pasażerowi znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji są również Saloniki Business, gdzie można popracować bądź chwilę odpocząć.

Usługa asysty na Lotnisku w Katowicach.

Osoby z niepełnosprawnością korzystające z usług lotniska są uprawnione do korzystania ze specjalnej asysty na terenie lotniska oraz podczas podróży samolotem.

Podróżowanie z dzieckiem.

Dla rodziców z dziećmi do 2 r.ż przygotowano specjalne udogodnienia w tym pierwszeństwo przy odprawie bagażowej i kontroli bezpieczeństwa, a także specjalne warunki przewozu wózka dziecięcego oraz nosidełka.

Dogodna lokalizacja Lotniska w Katowicach Pyrzowicach.

Lotnisko Katowice-Pyrzowice jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce. Znajduje się w odległości ok. 30 km na północny zachód od samego miasta Katowice, niedaleko miejscowości Pyrzowice w gminie Ożarowice. Jest to największe lotnisko w regionie Górnego Śląska.

Dzięki dogodnemu położeniu w bliskiej odległości od głównych dróg krajowych i autostrad, lotnisko Katowice-Pyrzowice jest łatwo dostępne zarówno dla mieszkańców samych Katowic, jak i dla podróżnych z sąsiednich miast i regionów.

wskazówka

Stacja kolejowa ,,Pyrzowice Lotnisko" znajduje się ok. 500 metrów od terminali pasażerskich, do których prowadzi asfaltowy chodnik. Stacja jest zadaszona i dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Szybka odprawa biletowo-bagażowa.

Wiele formalności można załatwić przez internet i znacznie skrócić czas spędzony na lotnisku. Karty pokładowe można wygodnie wydrukować w domu lub pobrać na telefon i przejść od razu do punktu aby nadać bagaż rejestrowany. Usługa Fast Track z kolei zaoszczędza czas i pozwala uniknąć czekania w długich kolejkach. Korzystając z tej usługi przechodzi się indywidualnie kontrolę bezpieczeństwa, dzięki czemu pozostaje więcej czasu na relaks przed podróżą. Cena usługi wynosi 80 zł.
wskazówka

Przejścia Fast Track znajdują się na parterze w Terminalu A (Non-Schengen) oraz na 1 piętrze w Terminalu B (Schengen).

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu.

Lotnisko oferuje szeroką gamę sklepów duty free, gdzie można nabyć alkohole, artykuły spożywcze, prasę, pamiątki, kosmetyki oraz biżuterię i odzież.

Bogaty wybór lokali gastronomicznych spełni oczekiwania każdego smakosza. Do dyspozycji pasażerów są kawiarnie, restauracje i bary. W ofercie są kuchnie świata, dania wegetariańskie oraz fast food.

Salon Business lounge to miejsce z luksusowym wnętrzem i komfortowym wyposażeniem, gdzie można spokojnie popracować bądź zrelaksować się. W ofercie są przekąski, alkohole, możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu i urządzeń biurowych. Saloniki Business Lounge są usytuowane w strefie odlotów na parterze w Terminalu A (Non-Schengen) oraz na 2 piętrze w Terminalu B (Schengen). Cena pobytu w saloniku to 170 zł.

wskazówka

Na lotnisku w Katowicach dla pasażerów przygotowano także punkty informacyjne, kantor, bankomaty, sale konferencyjne oraz kaplicę ekumeniczną.

Usługa asysty na Lotnisku w Katowicach.

Każdy pasażer niepełnosprawny oraz z ograniczoną możliwością poruszania się, może liczyć na pomoc asysty. Lotnisko oraz linie lotnicze są zobowiązane do udzielenia bezpłatnej pomocy, a także muszą zapewnić odpowiednie udogodnienia.
wskazówka

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych obejmują: wózki inwalidzkie, wydzielone miejsca postojowe, windy oraz toalety.

Podróżowanie z dzieckiem.

Pasażerowie podróżujący z dzieckiem do 2 roku życia mają możliwość przejścia w pierwszej kolejności zarówno do stanowiska odprawy biletowo bagażowej jak i kontroli bezpieczeństwa. Jeżeli posiadają oni wózek dziecięcy mogą nadać go przy stanowisku check-in lub bezpośrednio przy gate (za kontrolą bezpieczeństwa). Nosidełko może być zabrane do samolotu, lecz nie może być wniesione na pokład pasażerski. Nosidełko należy wówczas zostawić obsłudze naziemnej przed samolotem, a obsługa umieści go w luku bagażowym.

W bagażu podręcznym, dla dzieci do 2 roku życia można przewozić (poza limitem) płyny niezbędne dla dziecka na czas podróży. Może to być mleko i inne płynne pokarmy. Wszystkie płyny należy zadeklarować u operatora, przed kontrolą bezpieczeństwa, zostaną one poddane odrębnej kontroli.

wskazówka

Na terenie lotniska, w każdym z terminali zarówno w strefie ogólnodostępnej jak i zastrzeżonej znajdują się pokoje przeznaczone dla opiekunów i ich dzieci, w których znajdują się przewijaki oraz umywalki.