Udogodnienia na lotnisku Kraków Balice

Lotnisko Kraków Balice

Dogodna lokalizacja Lotniska w Krakowie.

Lotnisko Kraków Balice jest położone w dogodnej lokalizacji, znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów na zachód od centrum miasta. Dzięki temu pasażerowie mają łatwy dostęp do lotniska zarówno z samego miasta, jak i z okolicznych miejscowości.

Szybka odprawa biletowo-bagażowa.

Usługa Self-Service Bag Drop (SBD) jest formą nadawania bagażu przez pasażera, która oszczędza czas oczekiwania w kolejce.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu.

Usługi gastronomiczne na Lotnisku w Krakowie są doskonale rozwinięte. Do dydpozycji gości jest wiele restauracji oraz kawiarni, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednym. Dosępna jest równiez strefa relaksu, w której zlokalizowane są fotele masujące. Do dyspozycji pasażerów jest również Kaplica.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi.

Lotnisko zadbało o rodziców i ich pociechy. Do dyspozycji są place zabaw, sklepy z zabawkami i pokoje dla matek karmiących. Specjalne przejście Special Serwice Line, umożliwia szybszą kontrolę dla rodzin z dziećmi i kobiet w zaawansowanej ciąży.

Usługa asysty na Lotnisku w Krakowie.

Dzieci do 12 lat, które podróżują bez opiekunów są objęte usługą asysty przez personel lotniska, który odbiera dziecko po odprawie i towarzyszy mu do momentu wejścia na pokład. Również osoby z niepełnosprawnościami mają prawo do korzystania z asysty przez personel lotniska.

Udogodnienia dla zwierząt.

Specjalnie dla pasażerów z pupilami został udostępniony wybieg, wyposażony w specjalne przeszkody dla zwierzaków.

Inne udogodnienia.

Do dyspozycji podróżnych jest punkt pocztowy, samoobsługowa drukarka oraz kabina dla osób palących.

Dogodna lokalizacja Lotniska w Krakowie.

Lotnisko w Krakowie to największe Lotnisko w południowej Polsce i drugie co do ilości odprawianych pasażerów i operacji lotniczych w kraju. Znajduje się około 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice. Dogodna lokalizacja umożliwia wygodny dostęp do Lotniska zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska przebiegają kluczowe drogi komunikacyjne: autostrada A4, droga ekspresowa S7 oraz droga wojewódzka nr 774. Dogodne połączenia komunikacyjne umożliwiają dostęp do innych miast w regionie.

wskazówka

W ciągu najbliższych lat planowana jest rozbudowa Portu, ponieważ ruch pasażerski w Balicach przyrasta w szybkim tempie.

Bogata oferta sklepów duty free, gastronomi oraz strefy relaksu.

Port lotniczy Kraków-Balice posiada bogatą strefę gastronomiczną, która z pewnością trafi w gusta smakoszy. Na terenie znajduje się mnóstwo restauracji i kawiarni, które oferują dania regionalne oraz kuchni europejskiej. W bistro można wypić kawę, herbatę, a także piwo czy drinka.

Do strefy relaksu zalicza się kilka foteli masujących, których koszt to 10 zł. za każde 5 minut. Dodatkowo została wydzielona od pozostałej przestrzeni kolorowymi donicami z żywą roślinnością strefa drzemki, która umożliwia pasażerom oczekiwanie na lot w komfortowych warunkach. Została ona wyposażona w cztery fotele, które posiadają półki na bagaż podręczny oraz gniazdka ładowania (standardowe oraz USB).

wskazówka

Do dyspozycji gości jest również kaplica, zlokalizowana na antresoli w terminalu pasażerskim. Można z niej korzystać w dowolnej chwili.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi.

W ramach udogodnień zostało utworzone dodatkowe przejście do kontroli bezpieczeństwa o nazwie Special Serwice Line, dedykowane dla rodzin z dziećmi do lat 2 oraz kobiet w zaawansowanej ciąży. Przejście ma na celu zwiększenie komfortu i skrócenie czasu oczekiwania dla pasażerów wymagających szczególnej opieki.

Pasażerowie z dziećmi mogą skorzystać z usługi bezpłatnych lotniskowych wózków dziecięcych. Usługa ma ułatwić poruszanie się po lotnisku. Lotniskowe wózki dziecięce dostępne są po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa. Pasażer przed opuszczeniem sali odlotów zobowiązany jest do zwrotu wózka w wyznaczonym miejscu - 1 punkt w strefie Schengen, 2 punkty w strefie Non-Schengen. Rodzice z dziećmi mają do dyspozycji pokoje opieki nad dzieckiem, w których można przewinąć czy nakarmić dziecko. W toaletach damskich i męskich są również przewijaki. Place zabaw dla dzieci oraz Toys Store (połączenie placu zabaw ze sklepem z zabawkami) umilą czas maluchom w podróży.

wskazówka

Niektóre linie lotnicze oferują podróżnym z niemowlętami lub małymi dziećmi pierwszeństwo wejścia na pokład przed innymi pasażerami. Informacja o takiej możliwości dostępna jest u obsługi przy stanowisku odpraw.

Usługa asysty na Lotnisku w Krakowie.

Dla dzieci pomiędzy 4 -12 lat podróżujących bez opieki rdziców, jest uruchamiana usługa asysty. Zapewnia ona opiekę nad dziećmi przez personel lotniska i personel pokładowy, od momentu odprawy po przekazanie dziecka wcześniej wyznaczonej osobie.

Osoby z niepełnosprawnościami również mogą skorzystać z usługi asysty. Lotnisko oraz linie lotnicze są zobowiązane do udzielenia bezpłatnej pomocy, a także muszą zapewnić odpowiednie udogodnienia.

wskazówka

Dla osób niepełnosprawnych dedykowana jest specjalna niebieska ścieżka, czyli oznaczenia pomagające poruszać się po lotnisku.

Udogodnienia dla zwierząt.

Na terenie Lotniska w Krakowie znajduje się wybieg dla zwierząt. Znajduje się on przy Parkingu Terenowym (P2). Wybieg wyposażony jest w ławkę, kosze, poidło oraz przeszkody takie jak płotki, pochylnia i przeskoki. Miejsce zachęca do odwiedzenia wszystkie osoby ze swoimi pupilami.
wskazówka

Pamiętaj, że zwierzę musi posiadać paszport podróżny zawierający między innymi aktualne szczepienia i brak chorób zakaźnych

Szybka odprawa biletowo-bagażowa.

Lotnisko w Balicach utuchomiło usługę Self-Service Bag Drop (SBD), czyli samoobsługowe stanowiska nadawania bagażu co pozwala na szybką obsługę bagażową przed wylotem.

Dostępnych jest 10 stanowisk, gdzie pasażer sam skanuje kartę pokładową i umieszcza bagaż na specjalnej wadze, otrzymując naklejkę z kodem nadania i umieszcza go na bagażu.

wskazówka

Scieżka pasażera to darmowa aplikacja Lotniska w Krakowie, która ma możliwość wskazania drogi z miejsca gdzie pasażer aktualnie przebywa (na terenie lotniska) do punktu, w którym chciałby się znaleźć.

Inne udogodnienia.

Do dyspozycji pasażerów jest dostępna drukarka samoobsługowa, która znajduje się przy punkcie informacji lotniskowej w terminalu w części odlotowej (check-in).

Drukowanie odbywa się poprzez wysłanie załącznika na adres krk.airport.dep@express.zeccer.pl oraz potwierdzenie i opłacenie zlecenia (blik, karta, payU). Wydruk można również zlecić za pomocą bezpłatnej aplikacji pobieranej na urządzenie mobilne (Android i iOS) lub ze strony zeccer.pl.

wskazówka

Również przy stanowiskach check-in w terminalu pasażerskim zlokalizowany jest punkt pocztowy. Dla osób palących jest dostępna kabina w strefie zastrzeżonej przy Gate 1.