Darmowy parking Lotnisko Warszawa Chopina - Gdzie zaparkować?

Lotnisko Warszawa Chopina

Gdzie zostawić samochód

Lotnisko Chopina w Warszawie oferuje ponad 3 tyś. miejsc parkingowych w tym parkingi P1, P2, P3, P4 bus, parkometry P42, P43, P44 oraz 89 miejsc w darmowej strefie Kiss & Fly. Dokładna lokalizacja i cennik dostępne są na stronie Lotniska.

Czy parking na Lotnisku Chopina jest darmowy?

Parking na Lotnisku Chopina nie jest darmowy. Wyjątek stanowi strefa Kiss & Fly, która jest zlokalizowana przed budynkiem Terminala A, przed Halą Odlotów.

Ile czasu na Kiss & fly?

Strefa Kiss & Fly to 89 bezpłatnych miejsc postojowych. Maksymalny czas postoju wynosi 7 minut. Możliwość skorzystania z darmowego parkingu Kiss & Fly przysługuje 3 razy w ciągu doby dla jednego pojazdu.

Gdzie zaparkować?

W okolicy Lotniska Okęcie można skorzystać z oferty prywatnych parkingów na wynajem w korzystnych cenach. Rezerwację ułatwi platforma internetowa parkingi.pl dzięki której można szybko i łatwo znaleźć miejsce parkingowe z 20 dostępnych parkingów.

Czy parking przy lotnisku Okęcie jest darmowy?

Wszystkie parkingi na lotnisku Warszawa Okęcie są płatne. Jedyną możliwością bezpłatnego postoju jest specjalnie wydzielona strefa Kiss & Fly (do 7 minut.). Cena za miejsce parkingowe na lotnisku jest zależna przede wszystkim od strefy i czasu parkowania. Aktualny, obowiązujący cennik parkingów jest dostępny na stronie internetowej lotniska i na wjazdach: na strefę i na każdy parking. Opłaty za parkowanie na lotnisku obowiązują 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Ceny za parking mogą się różnić w zależności od rodzaju parkingu oraz od czasu postoju. Płatności mogą być naliczane w zależności od liczby godzin lub dni, które pojazd spędzi na parkingu. Należy sprawdzić aktualne stawki oraz dostępność miejsc parkingowych na oficjalnej stronie lotniska Warszawa Okęcie lub poprzez inne platformy online, gdzie można również dokonać rezerwacji miejsca przed podróżą.

wskazówka

Operatorem strefy i parkingów na terenie Lotniska jest APCOA Parking Polska Sp. z o.o.. Rozpoczęcie świadczenia usługi parkingowej następuje z chwilą wjazdu na teren Układu Komunikacyjnego i Parkingów Lotniska . Cena za parkowanie dochodzi do 580 zł za 7 dni postoju (parking P1, P2).

Darmowy parking na lotnisku Chopina - ile czasu na Kiss&Fly?

Bezpłatne korzystanie z miejsc postojowych na lotnisku jest możliwe w tzw. strefie krótkiego postoju Kiss & Fly, która znajduje się przed terminalem. Kiss & Fly to strefa strzeżona i dozorowana, przeznaczona dla osób odwożących oraz odbierających pasażerów z lotniska samochodem. Czas bezpłatnego parkowania na Kiss & Fly Okęcie wynosi 7 minut i jest to czas łączny, który obejmuje czas przejazdu do strefy i czas postoju samochodu w strefie. Przekroczenie czasu przebywania w tej strefie lub kolejny wjazd w ciągu doby są płatne.
wskazówka

Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na konieczność zapewnienia przejazdu, zabronione jest pozostawianie pojazdów bez nadzoru kierującego. Opuszczanie pojazdu na Kiss & Fly grozi naliczeniem opłaty porządkowej, a nawet odholowaniem pozostawionego pojazdu na koszt użytkownika.

Gdzie zostawić samochód na lotnisku Warszawa Okęcie?

Lotnisko Warszawa Chopina (Lotnisko Okęcie) jest największym międzynarodowym lotniskiem w Polsce, położonym około 10 kilometrów na południowy zachód od centrum Warszawy. Lotnisko składa się z jednego terminalu pasażerskiego, który został gruntownie zmodernizowany i rozbudowany w ostatnich latach, oferując pasażerom szeroki zakres udogodnień w tym parkingi.
  • Parkingi P1 i P2, wielopoziomowe przeznaczone do postojów godzinowych jak i kilkudniowych, zlokalizowane blisko terminalu, oferujące szybki dostęp do hali odlotów. Na Parkingu P1 wyznaczono miejsca parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych. Znajdują się one przy windach towarowo-osobowych. Parking jest płatny zgodnie z cennikiem Parkingu P1.
  • Parkingi P3 i P4, dobowe, terenowe dla kierowców parkujących na conajmiej jeden dzień. Parking P4 jest całodobowo strzeżony. Pojazdy powyżej 2 metrów wysokości lub ważące powyżej 1,8 tony (dotyczy parkingu P1) mogą korzystać wyłącznie z parkingu P4.
  • Parkingi parkomatowe P42, P44 i P43 bus. Są jedną z najtańszych opcji, przeznaczone do postoju godzinowego jak i dobowego. Parkomat P43 bus przeznaczony jest do postoju autobusów.
  • Parking P47 to 9 miejsc parkingowych położonych blisko terminala na poziomie przylotów. Przeznaczony do postojów godzinowych jak i kilkudniowych.
  • Parking premium, najdogodniej zlokalizowany parking w ofercie lotniska. Przeznaczony jest do szybkich i wygodnych odbiorów pasażerów bezpośrednio z parkingu lub z Terminala. 15 minut parkowania jest najtańsze z pośród wszystkich parkingów przy terminalu. Parking idealnie sprawdza się także do obsługi jednodniowych podróży. Możliwość parkowania ze względów bezpieczeństwa jest tu ograniczona do 24 godzin od momentu wjazdu. Na Parking Premium mogą wjeżdżać pojazdy, których długość nie przekracza 6 metrów.
  • Strefa Kiss & Fly to 89 dogodnie zlokalizowanych miejsc przed samym Terminalem na poziomie odlotów. Bezpłatny postój do 7 minut - w sam raz na wypakowanie/spakowanie bagażu do samochodu i pożegnanie lub powitanie pasażera.
wskazówka

Lotnisko Warszawa Chopina oferuje różne parkingi dostępne dla podróżnych. Na stronie internetowej lotniska udostępniony jest plan parkingów, a w nim wyznaczone strefy do parkowania.

Gdzie tanio zaparkować przy lotnisku Warszawa Chopina?

Oprócz oficjalnych parkingów lotniskowych, istnieje wiele prywatnych parkingów zewnętrznych w okolicach lotniska, które oferują krótkoterminowe oraz długoterminowe parkowanie samochodu. Te prywatne parkingi oferują różnorodne usługi, takie jak transfer do terminala, monitorowany parking, usługi dodatkowe (np. mycie samochodu) i są dostępne po konkurencyjnych cenach, dużo taniej niż oficjalny parking Okęcie.

nazwa parkingu cena za 7 dni udogodnienia
Park KING 24H
250,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, szybki transfer obsługa 24/7
Parking R1 24H Comfort
259,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Krispit Parking 24
250,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
Parking Dominik 24H
263,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking Odlot P1 24H Comfort
259,00 zł faktura vat, ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
Parking R2 24H
260,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking Business Class 24H
290,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
VIP Parking 24H
249,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
ATRIUM Garage 24H Deluxe
290,00 zł wielopoziomy, zadaszony, monitorowany, dozorowany, obsługa 24h, faktura vat
Smart Premium Parking 24H
262,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat

wskazówka

W celu rezerwacji parkingu możemy skorzystać z nowoczesnej platformy internetowej parkingi.pl. Nasza lista parkingów lotniskowych w Polsce pozwoli sprawdzić i porównać opinie parkingów i ceny za miejsce parkingowe na wynajem w Warszawie, w okolicach lotniska. Cena za 7 dni wynosi od 260 zł. z transportem na lotnisko i z lotniska.