Oficjalny parking lotnisko Warszawa Chopina

Oficjalny parking lotnisko Warszawa Chopina

Parkowanie bezpłatne.

Strefa Kiss&Fly to 89 bezpłatnych miejsc postojowych przeznaczonych na szybki odbiór lub przywiezienie pasażera na lotnisko.

Parkowanie dla osób z niepełnosprawnościami.

Na parkingu P1, wyznaczono specjalne miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Parkowanie krótkoterminowe.

Parkingi Premium oraz Komfort przeznaczone są na krótki, jednodniowy pobyt oraz do szybkich i wygodnych odbiorów. Posiadają przestronne miejsca i dogodną lokalizację.

Parkowanie długoterminowe.

Parkingi P3, P4 są dedykowane do parkowania na co najmniej jeden dzień. Parkingi znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie t.j. jedyne 200 metrów od terminalu, co daje szybki dostęp do check-inu i odprawy.

Parkowanie pojazdów jednośladowych.

Motocyklom, skuterom i innym jednośladom przysługują miejsca specjalnie wydzielone. Znajdują się one na najniższym poziomie terminala i są bezpłatne.

Usługa Valet Parking.

Jest to usługa stworzona z myślą o podróżnych szukających komfortu i oszczędności czasu. Obsługa Valet Parking zaopiekuje się pojazdem, więc nie trzeba szukać wolnego miejsca parkingowego przed odlotem.

Oficjalny parking lotnisko Warszawa Chopina

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Obsługuje 18,5 mln pasażerów rocznie.

Pomimo tego, że lotnisko jest dobrze skomunikowane z Warszawą oraz innymi miastami przy pomocy komunikacji miejskiej, co ułatwia dotarcie na Lotnisko, to jednak najwygodniejszym środkiem transportu dla sporej grupy pasażerów pozostaje samochód. Dlatego Port Lotniczy ma do zaoferowania ponad 3000 miejsc na parkingach oficjalnych, a ich odległość od terminala to kilkaset metrów.

Parkingi różnią się odległością oraz ceną, w zależności od długości postoju. Z uwagi na sezonową dużą zajętość na parkingach rekomendowane jest korzystanie z systemu online gwarantującego rezerwację miejsca na okres postoju.

Bezpośrednio przed halą odlotów znajduje się strefa Kiss&Fly, czyli miejsca przeznaczone na krótki postój aby odebrać bądź podwieźć pasażerów na lotnisko. Pierwsze 7 minut postoju w strefie jest bezpłatne. Za dłuższy postój oraz szósty i kolejny wjazd do strefy, obowiązują opłaty zgodnie z cennikiem.

W strefie obowiązuje zakaz pozostawiania auta bez nadzoru, dlatego jeśli planujemy odprowadzić kogoś do terminala zaleca się skorzystanie z parkingów wielopoziomowych P1 lub P2. To są parkingi zadaszone przeznaczone do krótszych postojów i zazwyczaj nieco droższe niż parkingi naziemne.

wskazówka

Opłat za korzystanie z parkingów P1, P2 dokonuje się w kasach automatycznych na podstawie biletów parkingowych pobieranych przy wjeździe. Kasy zlokalizowane są przed wejściem na parkingi. W kasach można płacić gotówką oraz kartami płatniczymi.

Parkowanie dla osób z niepełnosprawnościami.

Na Parkingu P1 wyznaczono miejsca parkingowe dla samochodów osób z niepełnosprawnością. Znajdują się one przy windach towarowo-osobowych.
wskazówka

Parking jest płatny zgodnie z cennikiem Parkingu P1.

Parkowanie krótkoterminowe.

Najdogodniej zlokalizowanym parkingiem w ofercie Lotniska jest parking Premium. Do postoju przeznaczonych jest prawie 100 miejsc, ponumerowanych, na dwóch jezdniach parkingowych - B i C, zlokalizowanych zaledwie 20 metrów od wyjścia z Terminala na poziomie przylotów.

Parking Premium przeznaczony jest do szybkich i wygodnych odbiorów Pasażerów bezpośrednio z parkingu lub z Terminala. Pierwsze 15 minut parkowania jest najtańsze spośród wszystkich parkingów przy Terminalu. Maksymalny czas parkowania ze względów bezpieczeństwa, nie może przekroczyć 24 godzin od momentu wjazdu. Dlatego jest to idealny parking do obsługi jednodniowych podróży. Na parking mogą wjeżdżać pojazdy których długość nie przekracza 6 metrów. Płatności można dokonywać przy pomocy karty w dwóch wolnostojących kasach samoobsługowych na pierwszej nitce parkingu Premium oraz przy szlabanach wyjazdowych (zbliżeniowo lub po potwierdzeniu nr PIN) na podstawie biletów parkingowych pobieranych przy wjeździe. Płatności gotówką można dokonywać w zewnętrznych kasach samoobsługowych parkingów P1 oraz P2 znajdujących się na poziomie parkingu Premium.

Parkingiem o przestronnych miejscach, dogodnej lokalizacji i najwyższym standardzie, jest parking Komfort. Znajduje się tu 58 miejsc XL, chronionych przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jest to parking dedykowany na krótki lub długi termin postoju auta. Bilet parkingu jest jednocześnie voucherem Fast Track, czyli uprawnia do skorzystania z szybkiego przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa.

wskazówka

Opłat za korzystanie z parkingu Komfort dokonuje się w kasie automatycznej na podstawie biletów parkingowych pobieranych przy wjeździe. Kasa zlokalizowana jest na parkingu. W kasie można płacić gotówką oraz kartami płatniczymi.

Parkowanie długoterminowe.

Parkingi P3 i P4 są długoterminowe, terenowe przeznaczone do parkowania co najmniej na 1 dzień. Dodatkowo parking P4 jest całodobowo strzeżony, i mogą parkować na nim auta powyżej 2 metrów wysokości lub ważące powyżej 1,8 tony. Dodatkowe usługi dostępne na parkingu P4 obejmują możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia samochodu oraz umycia pojazdu. Na terenie parkingu znajdują się również stacje ładowania dla samochodów elektrycznych.

Opłat za korzystanie z parkingu P3 i P4 dokonuje się w kasach automatycznych na podstawie biletów parkingowych pobieranych przy wjeździe. Kasy zlokalizowane są przy wyjeździe z parkingu. W kasach można płacić gotówką oraz kartami płatniczymi. Na parking P4 większość miejsc jest dostępna tylko w rezerwacji online.

wskazówka

Parkingi parkomatowe P42, P43 bus, P44 i P47 należą do najtańszych, są przeznaczone do postoju godzinowego jak i dobowego. Opłat za korzystanie z parkingów dokonuje się w parkometrach lub za pomocą aplikacji APCOA flow.

Parkowanie pojazdów jednośladowych.

Z kolei do parkowania motocykli, motorowerów i skuterów wyznaczono miejsca na parkingu P7 - znajduje się on na najniższym poziomie terminala, za przystankami autobusowymi, a przy wjeździe na parking P1 z poziomu przylotów.

Parkowanie jest bezpłatne, ale trzeba korzystać tylko z wyznaczonych miejsc - pojazdy jednośladowe parkujące na miejscach innych niż wyznaczone zostaną wywiezione na koszt właściciela.

wskazówka

Kask można przypiąć do motocykla, zostawić w płatnym schowku na bagaż albo - jeżeli mamy miejsce, zabrać do bagażu (kask można przewozić także w bagażu podręcznym).

Usługa Valet Parking.

Valet Parking na Lotnisku Chopina to usługa stworzona z myślą o podróżnych ceniących sobie komfort i oszczędność czasu. Już nie trzeba poszukiwać wolnego miejsca parkingowego tuż przed odlotem. Na wydzielonych miejscach w Strefie Kiss&Fly na poziomie odlotów, obsługa Valet Parking odbiera kluczyki i dokonuje niezbędnych formalności.

Samochód jest parkowany w bezpieczne miejsce na jednym z lotniskowych parkingów w wydzielonej strefie niedostępnej dla innych kierowców.

Po powrocie pasażer zgłasza się do punktu recepcyjnego Valet Parking i odbiera auto. Pojazd będzie czekał na Parkingu Premium tuż przy wyjściu z Terminala lotniska.

Inne Parkingi przylotniskowe

nazwa parkingu cena za 7 dni udogodnienia
Park KING 24H
250,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, szybki transfer obsługa 24/7
Parking R1 24H Comfort
265,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Krispit Parking 24
239,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
Parking Dominik 24H
263,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking Odlot P1 24H Comfort
270,00 zł faktura vat, ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
Parking R2 24H
260,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking Business Class 24H
290,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Park KING XL 24H
310,00 zł bus/van 6m, ogrodzony , oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7 , faktura vat
VIP Parking 24H
260,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
ATRIUM Garage 24H Deluxe
310,00 zł wielopoziomy, zadaszony, monitorowany, dozorowany, obsługa 24h, faktura vat

wskazówka

Cena usługi za pierwszą dobę wynosi od 280 zł.