Darmowy parking Lotnisko w Gdańsku - Gdzie zaparkować?

Lotnisko w Gdańsku

Gdzie zostawić samochód?

Lotnisko w Gdańsku oferuje 3845 miejsc parkingowych krótkoterminowych i długoterminowych, oraz miejsca na krótki postój w sterfie Kiss & Fly.

Czy parking na Lotnisku w Gdańsku jest darmowy?

Parking na lotnisku w gdańsku nie jest darmowy. Wyjątek stanowi strefa Kiss & Fly, zlokalizowana przed terminalem.

Ile czasu na Kiss & Fly?

Czas postoju w strefie Kiss & Fly bez opłat, wynosi 10 minut. Każde kolejne 10 minut postoju kosztuje 20zł.

Gdzie zaparkować?

W odległości 800 metrów od Lotniska można znaleźć wiele parkingów prywatnych, które oferują miejsca postojowe w konkurencyjnych cenach.

Gdzie zostawić samochód na Lotnisku w Gdańsku?

Lotnisko w Gdańsku nosi nazwę Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy i jest jednym z głównych portów lotniczych w Polsce. Znajduje się ono około 12 kilometrów na zachód od centrum Gdańska, w miejscowości Rębiechowo. Jest to duże międzynarodowe lotnisko obsługujące zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Lotnisko oferuje kilka opcji parkingowych.

  • Parkingi P1 i P3 są krótkoterminowe z możliwością zaparkowania auta na krótki okres czasu. Parking P3 umożliwia ładowanie samochodów elektrycznych.
  • Parkingi P4 i P5, P6, P7 dają możliwość pozostawienia auta na dłuższy czas.
  • Parking P6 to parking ekonomiczny, umożliwia ładowanie samochodów elektrycznych oraz posiada urządzenie rozruchowe.
  • Parking P7 to parking najtańszy.
  • Strefa Kiss & Fly to obszar krótkiego postoju auta, przeznaczony na szybkie podrzucenie lub odebranie pasażera z Lotniska. Bezpłatny postój wynosi 10 minut.
wskazówka

Parkingi przy Lotnisku w Gdańsku są prowadzone przez firmę Interparking Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i nie są to parkingi strzeżone.

Czy parking na Lotnisku w Gdańsku jest darmowy?

Parkingi na Lotnisku w Gdańsku są płatne. Wyjątkiem jest strefa krótkiego postoju Kiss & Fly. Darmowy czas przebywania pojazdu w tej strefie to 10 minut. Opłaty za parkowanie na lotnisku zależą od lokalizacji parkingu (bliskość terminala) oraz długości postoju. Aktualne stawki oraz dostępność miejsc parkingowych są dostępne na oficjalnej stronie Lotniska w Gdańsku lub poprzez inne platformy online, gdzie można również dokonać rezerwacji miejsca przed podróżą.
wskazówka

Wjazd na teren parkingu następuje po pobraniu biletu jednorazowego przy wjeździe na parking P1, P5, P6 lub P7, przy użyciu karty abonamentowej lub rezerwacji (kod QR). Cena za parkowanie auta na 7 dni zaczyna się od 65 zł. (parking P7 ekonomiczny).

Darmowy parking na Lotnisku w Gdańsku - ile czasu na Kiss & Fly?

Bezpłatne korzystanie z miejsc postojowych na lotnisku jest możliwe w tzw. strefie krótkiego postoju Kiss & Fly, która znajduje się przed terminalem. Kiss & Fly jest przeznaczona dla osób odwożących oraz odbierających pasażerów z lotniska samochodem. Czas bezpłatnego parkowania na Kiss & Fly Gdańsk wynosi 10 minut i jest to czas łączny, który obejmuje czas przejazdu do strefy i czas postoju samochodu w strefie. Przekroczenie czasu przebywania w tej strefie lub kolejny wjazd w ciągu doby są płatne. Każde kolejne 10 minut postoju kosztuje 20zł.
wskazówka

Wjazd na teren strefy następuje za pobraniem biletu jednorazowego, przy użyciu karty abonamentowej lub rezerwacji (kod QR). W przypadku użycia rezerwacji (kodu QR) klient ma 10 minut na wjazd na zarezerwowany parking. W przeciwnym wypadku zostanie naliczona opłata zgodnie z cennikiem strefy Kiss & Fly, dostępnym na stronie Lotniska.

Gdzie tanio zaparkować przy Lotnisku w Gdańsku?

Oprócz oficjalnych parkingów lotniskowych istnieje bardzo dużo parkingów prywatnych, zewnętrznych w okolicy Lotniska. Parkingi te zapewniają szereg udogodnień m.in. transfer do terminala, monitoring, mycie auta oraz obsługa 24 na dobę. Ceny parkingów są nawet 3x tańsze w porównaniu do oficjalnych parkingów na Lotnisku.

nazwa parkingu cena za 7 dni udogodnienia
Holiday Parking
200,00 zł ogrodzony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking Goliat
195,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Mega Park Service
200,00 zł ogrodzony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Maxi Parking
195,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Sky Parking
195,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Maxi Parking XL
370,00 zł bus/van 6m, ogrodzony , faktura vat, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7

wskazówka

W celu rezerwacji parkingu można skorzystać z nowoczesnej i wiarygodnej platformy inetrnetowej - parkingi.pl. Umożliwi ona szybkie znalezienie miejsca postojowego w korzystej cenie. Cena za 7 dni wynosi od 80 zł. z transferem na lotnisko i z lotniska.