Darmowy parking Kraków Balice? - Gdzie zaparkować?

Lotnisko Kraków Balice

Gdzie zostawić samochód?

Lotnisko Kraków Balice oferuje około 2749 miejsc na parkingach P1, P2, P3, KRK wraz ze strefą darmowego postoju Kiss & Fly i BUS. Dokładna lokalizacja i cennik dostępne są na stronie Lotniska.

Czy parking na lotnisku Kraków Balice jest darmowy?

Parking na lotnisku w Krakowie nie jest darmowy. Wyjątkiem jest strefa Kiss & Fly, która znajduje się przed terminalem.

Ile czasu na Kiss & Fly?

Strefa Kiss & Fly należy do Wewnętrznego Układu Komunikacyjnego Lotniska. Każdy kolejny wjazd (w ciągu jednej doby) na teren lotniska, oraz pozostanie dłużej niż 8 minut spowoduje naliczenie opłaty w wysokości 5,00 zł za każde rozpoczęte 4 minuty.

Gdzie zaparkować?

W okolicy Lotniska Kraków Balice są dostępne parkingi prywatne, oferujące miejsca postojowe w korzystnych cenach. Dzięki platformie internetowej parkingi.pl można rezerwować miejsca z pośród 10 parkingów.

Czy parking na Lotnisku Kraków Balice jest darmowy?

Parkingi na lotnisku w Balicach są płatne. Jedyny wyjątek stanowi strefa Kiss & Fly, specjalnie wydzielony obszar bezpłatnego postoju (do 8 minut). Cena parkowania jest uzależniona od długości zarezerwowanego postoju i strefy parkowania. Najbardziej opłacalny jest wynajem długoterminowy, a na preferencyjne taryfy mogą liczyć klienci, którzy wykupią miejsce parkingowe na 6-7 dni. Koszty uzależnione mogą być również od wcześniejszej rezerwacji online parkingu. Aktualny obowiązujący cennik znajduje się na oficjalnej stronie Lotniska.
wskazówka

Nowością wśród miejsc postojowych na Lotnisku w Krakowie jest ekonomiczny parking naziemny - KRK, który oferuje 7 dni postoju w cenie od 150 zł.

Gdzie zostawić samochód na Lotnisku Kraków Balice?

Lotnisko w Krakowie, znane powszechnie jako Port Lotniczy Kraków im. Jana Pawła II. Znajduje się około 11 kilometrów na zachód od centrum miasta Kraków, w miejscowości Balice. Jest drugim co do wielkości lotniskiem w Polsce (po warszawskim Lotnisku Chopina) pod względem ruchu pasażerskiego. Stanowi główny węzeł dla lotów krajowych i międzynarodowych, obsługując miliony pasażerów rocznie. Podróżni moga skorzystać z wielu udogodnień w tym oficjalnych miejsc parkingowych:

  • Parking P1, zadaszony, wielopoziomowy. Znajduje się najbliżej lotniska, łączy sie z terminalem kładką. Posiada Strefę Premium.
  • Parking P2, największy parking naziemny na lotnisku, położony obok terminala (ok. 40 metrów).
  • Parking P3, kameralny parking naziemny, tuż obok terminala (100 metrów).
  • KRK, parking ekonomiczny, naziemny, położony 100 metrów od terminala. Posiada atrakcyjniejszą cenę.
  • Strefa Kiss & Fly, oraz BUS, to zatoki postoju krótkoterminowego. Czas postoju włącznie z dojazdem i wyjazdem, wynosi 8 minut i jest bezpłatny. Każdy kolejny wjazd (w ciągu jednej doby) na teren lotniska, oraz pozostanie dłużej niż 8 minut spowoduje naliczenie opłaty w wysokości 5,00 zł za każde rozpoczęte 4 minuty.
wskazówka

WUK to Wewnętrzny Układ Komunikacyjny zlokalizowany na terenie Lotniska, w skład którego wchodzą m.in. drogi wewnętrzne, wiaty przystankowe, parkingi niestrzeżone P1, P2, P3 oraz strefy Kiss & Fly i BUS. Wjazd z uwzględnieniem bezpłatnego czasu jest możliwy jeden raz w ciągu doby.

Gdzie taniej zaparkować przy Lotnisku Kraków Balice?

Pasażerowie mogą skorzystać z wielu parkingów prywatnych, zewnętrznych zlokalizowanych około 2 km. do Lotniska. Parkingi te oferują dodatkowe usługi takie jak: transfer do terminala, monitoring, pokrowce ochronne, mycie auta oraz obsługa 24 na dobę. Ceny parkingów prywatnych są konkurencyjne w porównaniu do parkingów oficjalnych na Lotnisku (poniżej aktualne ceny parkingów prywatnych za 7 dni parkowania).

nazwa parkingu cena za 7 dni udogodnienia
B1 Parking
130,00 zł samochody osobowe, ogrodzony , oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7 , faktura vat
HOLIDAY PARK BALICE
105,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
KING Parking
130,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking Green Bis
130,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
Balice Premium Park
110,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking BaliceLot24
110,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
GOOD Parking
130,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking GOOD XL
140,00 zł bus/van 6m, ogrodzony , oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7 , faktura vat
R8 PARKING BALICE
109,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
SkyParking Balice
120,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa24/7, faktura vat

wskazówka

Wiarygodna i prosta wyszukiwarka parkingi.pl, pomoże znaleźć przystępny cenowo parking, dopasowany do Twoich wymagań i potrzeb. Koszt za 7 dni postoju auta wynosi 75 zl. z transferem na lotnisko i z lotniska.