Oficjalny parking lotnisko Kraków Balice

Oficjalny parking lotnisko Kraków Balice

Postój krótkoterminowy - Kiss&Fly.

Przed terminalem pasażerskim znajduje się zatoka parkingowa typu Kiss&Fly, umożliwiająca 8- minutowy, bezpłatny postój samochodu. W środkowej części zatoki wydzielono dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Postój długoterminowy.

Na dłuższy pobyt dedykowany jest parking P1 blisko terminala pasażerskiego. Parking jest wielopoziomowy oraz zadaszony co zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo dla postoju auta.

Parkingi terenowe.

Parkingi P2, P3 i KRK to parkingi terenowe. Należą do bardziej ekonomicznych. Postój na parkingu KRK jest najtańszy.

Lotnisko Kraków Balice

Lotnisko Kraków Balice jest drugim największym pod względem ruchu w Polsce. Dla części z kilku milionów pasażerów to punkt przesiadkowy, ale nie brakuje też osób, które swoją podróż zaczynają i kończą na lotnisku w Krakowie.

Dogodna lokalizacja lotniska powoduje że, spora część turystów wybiera auto aby dojechać na lotnisko. W tym celu Port Lotniczy oferuje miejsca postojowe dla podróżujących samochodem.

wskazówka

Oficjalne parkingi są zlokalizowane blisko terminala pasażerskiego.

Postój krótkoterminowy - Kiss&Fly.

Strefa krótkiego postoju Kiss&Fly dedykowana jest dla osób odwożących bliskich na lotnisko lub odbierających z lotniska. Strefa jest ulokowana przy głównej drodze dojazdowej do terminalu pasażerskiego.

Postój w strefie Kiss&Fly powinien być krótki i nie przekraczać ośmiu minut, które są bezpłatne. Opłaty za dłuższą wizytę są wysokie. Warto pamiętać, że Kiss&Fly przy lotnisku w Krakowie to nie parking - w tej strefie obowiązuje zakaz pozostawiania pojazdu bez nadzoru, a puste, stojące dłużej niż 60 minut auto może zostać odholowane na koszt właściciela. Planując odprowadzenie podróżnych do pasażerów należy więc skorzystać np. z parkingu wielopoziomowego P1 lub otwartych P2 bądź P3.

wskazówka

Korzystanie z zatoki Kiss&Fly (włącznie z dojazdem i wyjazdem) do 8 minut jest bezpłatne. Bezpłatny wjazd do 8 minut jest możliwy jeden raz w ciągu jednej doby. Każdy kolejny wjazd pojazdu spowoduje naliczenie opłaty w wysokości 5,00 zł za każde rozpoczęte 4 minuty.

Postój długoterminowy.

Najbliżej, bo niecałe 100 m od terminala lotniska w Krakowie znajduje się połączony z nim kładką parking P1 wielopoziomowy, zadaszony, z miejscami dla 1243 samochodów.

Udogodnieniami dla zainteresowanych zostawieniem auta na parkingu P1 jest możliwość zarezerwowania miejsca online oraz pozostawienia pojazdu w dodatkowo płatnej strefie Premium (+10 zł za pierwszą dobę).

wskazówka

Na terenie lotniska obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymywania pojazdów, o ile odpowiednie znaki nie informują inaczej. Zabrania się parkowania w miejscach innych niż wyznaczone.

Parkingi terenowe.

Parking P2 to największy naziemny parking przy lotnisku w Krakowie, który mieści 864 aut. Miejsc na nim nie można rezerwować, a ciekawostką jest promocja elektromobilności w postaci jednej darmowej godziny parkowania dla użytkowników aut elektrycznych. Parking P2 znajduje się 200 m od terminala.

Około 100 m od terminala znajduje się mieszczący 46 aut, kameralny parking P3. Ceny za postój na parkingu P2 i P3 są takie same.

W bliskim sąsiedztwie terminala (100 m), leży KRK Parking Ekonomiczny, czyli tani oficjalny lotniskowy parking. Teren jest ogrodzony i utwardzony. Może na nim zaparkować 600 pojazdów. Opłaty za parking KRK dokonuje się w automacie kasowym umieszczonym na terenie parkingu lub w Biurze Obsługi Klienta.

Inne Parkingi przylotniskowe

nazwa parkingu cena za 7 dni udogodnienia
B1 Parking
180,00 zł samochody osobowe, ogrodzony , oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7 , faktura vat
HOLIDAY PARK BALICE
160,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
KING Parking
160,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking Green Bis
130,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, wymagane zostawienie kluczy
Balice Premium Park
150,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking BaliceLot24
140,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
GOOD Parking
140,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking GOOD XL
150,00 zł bus/van 6m, ogrodzony , oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7 , faktura vat
Parking Balice
650,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
R8 PARKING BALICE
129,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7

wskazówka

Opłaty za parkowanie można uregulować w automatach zlokalizowanych przy wyjściach z klatek schodowych parkingu wielopoziomowego (P1), na parkingu terenowym (P2), przy wejściu z parkingu wielopoziomowego (P1) na kładkę łączącą stacją kolejki z terminalem, obok Biura Obsługi Klienta (parking wielopoziomowy P1, poziom 0), a także przy zatoce Kiss&Fly (na wysokości wejścia do hali przylotów).