Oficjalny parking lotnisko Katowice Pyrzowice

Oficjalny parking lotnisko Katowice Pyrzowice

Parkingi godzinowe i dobowe.

Parking P1 Pyrzowice znajduje się w odległości zaledwie 300 m od terminali odlotowych lotniska w Pyrzowicach. Główny parking, idealny dla tych, którzy cenią sobie bliskość do terminali. Na krótszy pobyt, polecany jest parking Premium posiadający również miejsca pod zadaszeniem.

Parkingi długoterminowe.

Parking P2 jest doskonale zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu, co sprawia, że dostęp do niego jest szybki i wygodny. Nie trzeba martwić się o dodatkowy transport czy długie spacery z bagażem.

Udogodnienia na parkingach.

Lotnisko Katowice Pyrzowice oferuje udogodnienia dla podróżnych poruszających się autem, w tym stację ładowania samochodów elektrycznych, myjnię samochodową oraz urządzenia rozruchowe.

Oficjalny parking lotnisko Katowice Pyrzowice

Lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach to międzynarodowy port lotniczy obsługujący aglomerację katowicką oraz pobliskie regiony. Znajduje się około 30 kilometrów na północny zachód od samych Katowic.

Jest to ważny węzeł komunikacyjny, dobrze skomunikowany z sąsiadującymi miastami i regionami. Istnieją różne opcje transportu publicznego oraz prywatnego, które umożliwiają podróżnym dotarcie do lotniska oraz przemieszczanie się między nim a pobliskimi miejscowościami. Są to między innymi autobusy, busy, taksówki oraz wynajem samochodów.

Ponadto, istnieje również bezpośrednie połączenie kolejowe z lotniska do Katowic i innych ważnych miejscowości w regionie. Dzięki temu podróżni mają różnorodne opcje, aby łatwo dotrzeć do oraz z lotniska w Pyrzowicach.

wskazówka

Często wybieranym środkiem transportu jest auto. Dlatego lotnisko oferuje miejsca parkingowe położone w bliskim sąsiedztwie terminali.

Parkingi godzinowe i dobowe.

Parking Premium niestrzeżony, położony w bezpośrednim sąsiedztwie terminala przylotowego C. Dysponuje 148 przestronnymi miejscami parkingowymi, w tym 74 zadaszonymi. Obiekt jest ubezpieczony i objęty systemem monitoringu.

Parking P1 główny, niestrzeżony. Godzinowy i dobowy. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie terminali A, B i C. Ilość miejsc: 800. Za parking P1 można zapłacić w automatach parkingowych zlokalizowanych przy wyjściach z terminali oraz na terenie parkingu. W automatach można płacić zarówno gotówką jak i kartami płatniczymi. Po dojechaniu do szlabanu Parkingu P1 system automatycznie odczyta numery rejestracyjne pojazdu i wysunie bilet parkingowy. Należy pobrać bilet parkingowy szlaban zostanie wtedy otwarty. Dla osób, które rezerwują parking online przysługuje 5% rabatu na wszystkie parkingi.

wskazówka

Dla posiadaczy karty dużej rodziny na parkingu P1, naliczany jest 20% rabat przy postoju powyżej 6 dni.

Parkingi długoterminowe.

Parking P2 ekonomiczny, niestrzeżony z ilością miejsc 3400. Przeznaczony do postoju długoterminowego, położony w odległości 300 m od terminali odlotowych A i B. Z Parkingu P2 realizowany jest bezpłatny transfer Airport Busem w kierunku terminala pasażerskiego C.

Airport Busa można wezwać poprzez informację lotniskową w terminalu pasażerskim A. Rezerwacja miejsca na parkingu P2 jest prosta i intuicyjna. Wystarczy wejść na oficjalną stronę lotniska, wybrać daty i dokonać płatności online. Płatności można również dokonać na parkingu P2 po pobraniu biletu przy wjeździe na parking. Można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

wskazówka

Dla posiadaczy karty dużej rodziny na parkingu P2, naliczany jest 30% rabat przy postoju powyżej 6 dni.

Udogodnienia na parkingach.

Na parkingu Premium (za terminalem przylotowym C) znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych. Stacja DC o mocy 50kW pozwala naładować samochód elektryczny od 0-80% w ciągu 40 min-1,5h. Aby z niej skorzystać, konieczne jest pobranie aplikacji eMap od TAURONA. Dostępna jest do bezpłatnego pobrania z najpopularniejszych platform Appstore, Google Play oraz ze strony internetowej tauron.pl/emap.

W razie problemów z rozruchem pojazdu w wyniku rozładowania akumulatora, klienci Katowice Airport mają możliwość skorzystania z urządzenia rozruchowego Booster. Usługa jest bezpłatna, dostępna przez całą dobę na wszystkich parkingach. Wystarczy zgłoszenie do Biura Obsługi Parkingu.

Inne Parkingi przylotniskowe

nazwa parkingu cena za 7 dni udogodnienia
PERI Parking 24H
220,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
PARKING WIZ-PARK 24h
230,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
P1 Parking Big Park 24H
160,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
Parking na 5 24H
155,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
GRAND Parking 24H
190,00 zł faktura vat, ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
Parking Atmosfera 24H
150,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7, faktura vat
1Parking
155,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
Parking Z Widokiem
150,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7
Garaże PERI Premium 24H
350,00 zł zamykane garaże, ogrodzony , oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7 , faktura vat
Parking 66 24H
280,00 zł ogrodzony, oświetlony, monitorowany, obsługa 24/7

wskazówka

Na parkingu P1 zlokalizowana jest nowa myjnia samochodowa (za terminalem przylotowym C), GTL- SERVICE, która oferuje atrakcyjne pakiety dla klientów Katowice Airport.