Jak dojechać na lotnisko Katowice Pyrzowice?

Jak dojechać na lotnisko Katowice Pyrzowice

Samochodem

Jeśli posiadasz własny samochód, to jest to najwygodniejsza opcja. Możesz zaparkować na parkingu lotniska Katowice Pyrzowice lub w okolicy i przejść do terminala. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na dojazd i parkowanie, szczególnie w godzinach szczytu.

Taksówką

Taksówka jest łatwą i wygodną opcją, szczególnie jeśli musisz się dostać na lotnisko w krótkim czasie lub masz wiele bagażu. Upewnij się, że wybierasz licencjonowaną taksówkę i z góry ustal cenę.

Przez firmę transportową

Możesz również skorzystać z usług firmy transportowej, która oferuje transfer z Twojego miejsca zamieszkania na lotnisko. Te firmy zazwyczaj wymagają rezerwacji z wyprzedzeniem, ale zapewniają wygodny i bezpieczny transport.

Transport publiczny

Możesz skorzystać z transportu publicznego, takiego jak autobus lub pociąg, aby dostać się na lotnisko. To jest zazwyczaj najtańsza opcja, ale może wymagać przesiadek i nie jest zawsze dostępna wtedy, gdy potrzebujesz.

Lotnisko Katowice - Pyrzowice

Lotnisko Katowice - Pyrzowice znajduje się 36 kilometrów na północny wschód od centrum Katowic, 24 kilometry od Sosnowca i 25 kilometrów od Bytomia. Obsługuje całe województwo śląskie, a loty oferują między innymi takie linie lotnicze jak Air Cairo, LOT, Lufthansa, Ryanair i Wizz Air. Port obsługuje około 60 kierunków do ponad 20 krajów i jest jednym z pięciu największych portów lotniczych w Polsce pod względem liczby przewiezionych pasażerów, co wynosi ponad 6 milionów rocznie. Władze lotniska zapewniają komfortowy dojazd do trzech terminali poprzez dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową.

wskazówka

Lotnisko jest ważnym punktem przesiadkowym, umożliwiającym podróż do największych miast świata, takich jak Berlin, Paryż, Londyn i Dubaj.

Jak dojechać na lotnisko samochodem?

Dojazd samochodem na lotnisko Katowice-Pyrzowice jest możliwy drogą krajową nr 86 lub autostradą A4.

  • Z Katowic można dojechać do lotniska krajową drogą nr 86, jadąc w kierunku południowym. Po około 30 km należy skręcić w lewo w drogę wojewódzką nr 913 i po kilku kilometrach dotrzeć do wjazdu na lotnisko.
  • Z kierunku Krakowa należy jechać autostradą A4 w kierunku Katowic, a następnie zjechać z autostrady na węźle nr 11 w Mierzęcicach i skręcić w prawo w drogę wojewódzką nr 913 w kierunku lotniska.
wskazówka

Warto zwrócić uwagę na ewentualne utrudnienia w ruchu drogowym, zwłaszcza w godzinach szczytu i w sezonie letnim, gdy ruch na drogach dojazdowych do lotniska może być utrudniony. Przed wyjazdem warto również sprawdzić stan dróg oraz ewentualne utrudnienia w ruchu drogowym, aby uniknąć nieprzewidzianych opóźnień i kłopotów z dojazdem na lotnisko.

Gdzie zaparkować przy lotnisku Katowice-Pyrzowice?

Na lotnisku Katowice-Pyrzowice znajdują się trzy rodzaje oficjalnych parkingów: krótkoterminowy, długoterminowy oraz premium. Parking krótkoterminowy znajduje się bezpośrednio przed terminalami i jest zarezerwowany dla osób, które parkują na krótki czas (do 15 minut).

Parking długoterminowy znajduje się w pobliżu lotniska i jest dostępny dla osób, które parkują na czas (powyżej 15 minut). Parking Premium na lotnisku Katowice Pyrzowice to specjalna strefa parkingowa zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego.

wskazówka

Parking Premium oferuje wyższy standard usług, w tym przestronne miejsca postojowe, oświetlenie LED, monitoring, bramki wjazdowe i wyjazdowe oraz specjalne strefy dla osób niepełnosprawnych.

Parkingi lotniskowe przy lotnisku Katowice-Pyrzowice

W pobliżu lotniska Katowice-Pyrzowice znajduje się kilka prywatnych parkingów, które oferują swoje usługi pasażerom korzystającym z lotniska. Wśród nich można wymienić:

Poniżej pełna lista parkingów z aktualnymi cenami:

nazwa parkingu cena za 7 dni czas transportu z/na lotnisko
PERI Parking 24H
220,00 zł 2 minuty
Parking PERI to doświadczeni specjaliści, a powierzenie swojego samochodu profesjonalistom to podstawa udanego wyjazdu. Parking PERI znajduje się przy lotnisku Katowice Pyrzowice.
PARKING WIZ-PARK 24h
230,00 zł 3 minuty
Udajesz się na wypoczynek lub podróż biznesową z Lotniska Katowice-Pyrzowice? Konieczne sprawdź ofertę parkingu WIZ-PARK.
P1 Parking Big Park 24H
160,00 zł 6 minut
Big Park w Pyrzowicach, to zdecydowanie jeden z największych parkingów w przy lotnisku w Pyrzowicach. Skorzystaj z całodobowej ochrony, wysokiej klasy systemu monitoringu i utwardzonej powierzchni placu.
Parking na 5 24H
155,00 zł 4 minuty
Parking na 5 to szybki parking - bez zbędnych formalności i z szybkim transferem. Posiada 800 miejsc parkingowych i jest oczywiście czynny 24h na dobę 365 dni w roku.
GRAND Parking 24H
190,00 zł 3 min
Zapraszamy do "Grand Parking" - idealnego miejsca dla wszystkich, którzy potrzebują bezpiecznego i wygodnego parkingu przy lotnisku. Nasz parking oferuje nie tylko dogodne położenie, ale również wyjątkowy komfort dla podróżnych.
Parking Atmosfera 24H
150,00 zł 3 min
1Parking
155,00 zł 4 min
Pierwszy Parking to szybki parking - bez zbędnych formalności i z szybkim transferem. Posiada kilkaset miejsc parkingowych i jest oczywiście czynny 24h na dobę 365 dni w roku.
Parking Z Widokiem
150,00 zł 10 min
Parking "Z widokiem" to profesjonalny parking przy lotnisku oferujący darmowy transfer na lotnisko i z lotniska na parking. Nasza lokalizacja pozwala cieszyć się malowniczym widokiem na pas startowy i lądujące samoloty.
Garaże PERI Premium 24H
350,00 zł 2 minuty
Standardowe miejsce to za mało? Szukasz czegoś, co jeszcze lepiej ochroni twoje auto?
Parking 66 24H
280,00 zł 4 minuty
Planujesz wylot z Lotniska Katowice-Pyrzowice? Parking 66 właśnie w tym się specjalizuje, dbają o bezpieczeństwo Twojego auta.

wskazówka

Warto wcześniej zapoznać się z ofertami poszczególnych parkingów, porównać ceny i warunki parkowania, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.